Narciarstwo biegowe - 14 luty 2015r.
2015-02-14 15:53:50
KONRAD BIL brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, biegi narciarskie - 11-16 luty 2015 - Zakopane.

Świetne warunki śniegowe w Zakopanem pozwoliły na przeprowadzenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Biegi narciarskie odbywają na trasach biegowych przy Wielkiej Krokwi. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest najważniejszą imprezą sportową dla narciarzy biegowych z kategorii junior B i junior A. Jedlicze reprezentuje czwórka narciarzy biegowych: Konrad Bil, Oliwia Bril, Paula Pasterczyk i Wojciech Pelczar. Nasi zawodnicy startowali w sprintach które odbyły się w czwartek 12 lutego, stylem klasycznym i tam o medal otarł się Konrad Bil w kategorii junior B, który dotarł do finału, gdzie po bardzo wyrównanej walce na finiszu uplasował się na czwartym miejscu, przegrywając o medal zaledwie 1 sekundę. Pozostali nasi zawodnicy spisywali się ze zmiennym szczęściem, Paula Pasterczyk uplasowała się na 17 miejscu a Oliwia Bril zakończyła sprinty na 20 miejscu ale na trasie miała bardzo poważnie wyglądający upadek(na zjeździe wypadła z trasy i uderzyła głową w słup)i została odwieziona do szpital z podejrzeniem wstrząsu mózgu i bólem obojczyka. Na szczęście po serii badań lekarskich, nie ma poważniejszych obrażeń.

Natomiast piątek 13-go okazał się dla narciarzy z MUKSu szczęśliwym dniem w biegach interwałowych na dystansie 5 km. stylem klasycznym KONRAD BIL zdobył brązowy medal, przegrywając do zwycięzcy 14 sekund a do drugiego zawodnika 5 sekund. Paula Pasterczyk w kategorii juniorka B uplasowała się na 15 miejscu, Oliwia Bril po upadku dzień wcześniej została wycofana. Wojciech Pelczar po chorobie wystartuje w niedziele na dystansie 10 km. stylem dowolnym.

Liczymy jeszcze na dobre występy naszych zawodników, zwłaszcza medalisty Konrada Bila w kategorii junior B i Wojtka Pelczara w kategorii junior A podczas niedzielnych biegów stylem dowolnym i poniedziałkowych team sprintów z udziałem Pauli Pasterczyk i Oliwi Bril.