Zawody strzeleckie - 21 czerwiec 2004r.
2006-03-14 09:07:24
W Łupkowie, Klub Żołnierzy Rezerwy z Krosna zorganizował zawody strzeleckie z KbK AK (Kałasznikowa), w których startowało 61 zawodników.
Pierwsze miejsce w tych zawodach zajął Jedliczanin Bogusław Dziura, który uzyskał 97 pkt. na 100 możliwych. Następne miejsca zajęli Władysław Grysztar (96), Janusz Kocur (94), Krzysztof Kochunek (94 - Jedlicze), Stefan Bajorek (94), Mariusz Bieńczuk (92). Pozostali Jedliczanie uplasowali się na następujących miejscach: miejsce 14 - Edward Świątek (89), miejsce 17 - Rafał Bożek (88), miejsce 29 - Krzysztof Paradysz (84).
Także w Tarnowie, gdzie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju młodzików i juniorów młodszych w strzelectwie sportowym, udanie startowali zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie", którzy wspólnie z MKS LOK Przemyśl i LOK Nafta Krosno reprezentowali województwo podkarpackie.
Jedlicy zawodnicy w końcowej punktacji klubowej zajęli 12 miejsce uzyskując 80 pkt., MKS Przemyśl uzyskał 14 pkt. (27 miejsce) a Krosno 9 pkt. (29 miejsce). Województwo podkarpackie w ogólnej klasyfikacji uplasowało się na 8 miejscu zdobywając 103 pkt., natomiast zwycięzcom okazało się województwo śląskie uzyskując 675 pkt.
Najlepiej z Jedliczan startowała Maryla Kocowska, która zajęła 4 miejsce w karabinku sportowym 60 leżąc i 5 w karabinku pneumatycznym (brakło 1 pkt. do medalu). Pozostali zawodnicy z Jedlicza zajęli następujące miejsca: Chudy Anna (6 w pistolecie sportowym szybkim, 7 w pistolecie pneumatycznym, 8 w pistolecie sportowym dokładnym), Chudy Monika (8 w pistolecie sportowym 30 + 30, 15 w pistolecie pneumatycznym), Muzyka Ewelina (17 w pistolecie pneumatycznym), Zajdel Dariusz ( 8 w pistolecie pneumatycznym, 9 w pistolecie dowolnym, 15 w pistolecie sportowym 30 + 30), Słowik Michał (10 w pistolecie dowolnym, 19 w pistolecie pneumatycznym).