Narciarstwo biegowe - 25 listopad 2012r.
2012-11-26 21:25:14
Ogromny sukces narciarza z Jedlicza DAWIDA BRIL trzeci podczas sprintów - zawodów FIS w S.Caterinie we Włoszech - 24,25 listopad 2012r.

Rewelacyjnie spisał się jedliczanin w czasie zawodów narciarskich we Włoszech gdzie w gronie 90 zawodników z Włoch, Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Niemiec, Austrii oraz Rumunii w kategorii juniorów Dawid Bril stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Takiego ogromnego sukcesu w narciarstwie biegowym dla Polski już dawno nie było, tym bardziej że na starcie stanęło wielu czołowych zawodników ze świata w kategorii juniorów. Na drugim miejscu staną Konrad Motor zawodnik również kadry młodzieżowej Polski.

Dawid na mecie powiedział:
Dawid Bril, trzeci w dzisiejszym sprincie, krótko skomentował swój sukces: "Na starcie byłem 6, później przed podbiegiem na 5 miejsce wskoczyłem i akurat przede mną był Włoch i Konrad i zaczęli urywać to ja za nimi i odskoczyliśmy trochę na zjeździe, nadrobiliśmy i do mety we trójkę wjechaliśmy, chociaż z tyłu nas naciskali"

W drugim dniu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym Dawid zajął 22 miejsce w gronie również 90 zawodników.
Należy zwrócić uwagę że nasz zawodnik jest najmłodszy w gronie kadry Polski a już uplasował się na podium. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.